Šikuláček je kroužek dětí z prvního stupně ZŠ z Golčova Jeníkova a okolí. To, co nás spojuje, je tvořivost, kreativní činnost a základy 3D techniky.
  Kroužek je zaměřen na rozvoj tvůrčích a osobnostních schopností u každého žáka v kroužku. Každý týden se malí šikulové něco nového naučí, sami si to také vyzkouší a  hned vidí výsledek své práce. Svá dílka porovnají s ostatními.
  Během školního roku se děti seznámí s kresbou, malbou na papír a s malbou na plátno, s modelováním z různých materiálů i ze samotvrdnoucí hmoty.


  Starší děti se učí používat 3D pera, mají k dispozici několik 3D tiskáren a potřebná PLA/ABS vlákna, 3D skener.

Kreslení, malování, modelování, 3D návrhy rozvíjí osobní kreativitu, ale to hlavní je, že poznávají sami sebe, svoje, zatím nepoznané, tvůrčí možnosti a schopnosti. 

Úvaha na závěr :
„V naší pedagogické praxi jsem dříve slýchávali od mnoha dětí, že jim výtvarná výchova v životě k ničemu nebude. Ale právě my učitelé, kreativci, výtvarníci máme možnost přesvědčit děti o tom, že pro ně výtvarná výchova může mít smysl. Výtvarnou výchovu vnímáme za stejně hodnotnou jako ostatní předměty a činnosti. Bohužel mnoho dětí, rodičů i pedagogů považuje  tuto disciplínu za oddechovou, vedlejší.


O činosti kluků a holek ze Sedmičky psali v : ...

Napsali o nás

Pořád se něco děje. Stavíme, tiskneme, montujeme a baví nás to.

Novinky z kroužku

Možná i nedaleko Tvého bydliště je kroužek pro šikovné kluky a holky.

Partnerské kroužky

Bez pomoci by to nešlo. Tyto firmy, lidé a úřady nám pomáhají.

Podporují nás